Blog o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás občas překvapí ZARUČENOU "VÝŽIVOVOU" INFORMACÍ z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet. Jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat...

Během programu TRVALÉHO ZHUBNUTÍ se specialisté Světa zdraví snaží klientům pomoci i s nákupem a přípravou jednotlivých pokrmů, které jim usnadní ZDRAVÉ HUBNUTÍ. Pokud jim nejde o hubnutí, tak jim aspoň podpoří proces trávení a zbaví únavy. Někteří klienti mají strach z přípravy méně známých surovin (tofu, tempeh, šmakoun, quinoa, bulgur atd.), proto stereotypně volí klasické potraviny, které většinou nemají v sobě dostatek živin, vitaminů, minerálů a vlákniny.

Pro inspiraci Vám nabízíme mj. i recepty z méně známých surovin. Další zdravé recepty od nás klienti dostávají na pravidelných kontrolách v rámci PROGRAMU TRVALÉHO ZHUBNUTÍ.

 

Detoxikační smoothieRecepty z cuketyCukrovka: jak lékaři zjistí, zda jste nemocní

Diabetes neboli cukrovka se nikdy neobjevuje zničehonic. Nemoc se rozvíjí až deset let. Celou tuto dobu o sobě nedává nijak vědět, avšak už škodí například ledvinám nebo cévám. Proto má takový smysl ji odhalit co nejdříve. Vyšetření přitom není složité. Pokud na ni přijdete a včas se začnete léčit, může se vám život prodloužit o několik let.

Tuk v našem organismu

O tělesném tuku bylo napsáno mnohé. Stále je považován za nepřítele a je proti němu vedena válka. Všude nacházíme rady, jak jej co nejlépe odbourat a zbavit se ho. I zde však platí jisté hranice. Vše je dobré udržovat v rovnováze. Tělesný tuk totiž není pouze negativní a nechtěnou součástí našeho těla. V organismu plní celou řadu nenahraditelných úkolů.

Tučná dieta, která funguje lépe než jiné

Lidé při hubnutí dělají řadu chyb. Podle odborníka na výživu doktora Davida Ludwiga z Harvardovy univerzity je to především tím, že dodržují velmi přísné diety, které neobsahují dostatek tuků. Tělo se tak chová naprosto jinak, než se od něj očekává.

Zeleninová polévkaStravování na dovolené v cizině i u nás

Vybrali jsme dvě zahraniční destinace, kam si Češi jezdí odpočinout nejčastěji a zhodnotili jsme místní pokrmy z dietetického hlediska. Možná vám totiž už teď vrtá hlavou, co že si na dovolené dopřejete za dobrůtky a zda to příliš neohrozí vaši váhu. Znáte to, odjíždíte na dovolenou s přesvědčením, že si letos kila navíc zpátky nepřivezete, ale pak místním lahůdkám neodoláte.

Cizrnový hummusÚčinek pH organismu na zdraví

Znáte vlastní pH organismu? Snažili jste se někdy tyto hodnoty z vlastní moče zjistit? Nutriční poradci Hubnutí Znojma doporučují tyto hodnoty průběžně zjišťovat, protože dlouhodobě překyselený organismus způsobuje řady nemocí.

Vánoční recepty  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Následující