Články o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás neustále informují senzacema z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Prý se má pít, až má jedinec žízeň nebo naopak každou hodinu zhruba 2 - 3 dcl vody, jíst by měl každý jen 3x denně nebo naopak po každých 2 hodinách. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet,  jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat. Pár takových článků najdete i zde...


 

Cukrovka: jak lékaři zjistí, zda jste nemocní

Diabetes neboli cukrovka se nikdy neobjevuje zničehonic. Nemoc se rozvíjí až deset let. Celou tuto dobu o sobě nedává nijak vědět, avšak už škodí například ledvinám nebo cévám. Proto má takový smysl ji odhalit co nejdříve. Vyšetření přitom není složité. Pokud na ni přijdete a včas se začnete léčit, může se vám život prodloužit o několik let.

Tuk v našem organismu

O tělesném tuku bylo napsáno mnohé. Stále je považován za nepřítele a je proti němu vedena válka. Všude nacházíme rady, jak jej co nejlépe odbourat a zbavit se ho. I zde však platí jisté hranice. Vše je dobré udržovat v rovnováze. Tělesný tuk totiž není pouze negativní a nechtěnou součástí našeho těla. V organismu plní celou řadu nenahraditelných úkolů.

Tučná dieta, která funguje lépe než jiné

Lidé při hubnutí dělají řadu chyb. Podle odborníka na výživu doktora Davida Ludwiga z Harvardovy univerzity je to především tím, že dodržují velmi přísné diety, které neobsahují dostatek tuků. Tělo se tak chová naprosto jinak, než se od něj očekává.

Stravování na dovolené v cizině i u nás

Vybrali jsme dvě zahraniční destinace, kam si Češi jezdí odpočinout nejčastěji a zhodnotili jsme místní pokrmy z dietetického hlediska. Možná vám totiž už teď vrtá hlavou, co že si na dovolené dopřejete za dobrůtky a zda to příliš neohrozí vaši váhu. Znáte to, odjíždíte na dovolenou s přesvědčením, že si letos kila navíc zpátky nepřivezete, ale pak místním lahůdkám neodoláte.

Účinek pH organismu na zdraví

Znáte vlastní pH organismu? Snažili jste se někdy tyto hodnoty z vlastní moče zjistit? Nutriční poradci Hubnutí Znojma doporučují tyto hodnoty průběžně zjišťovat, protože dlouhodobě překyselený organismus způsobuje řady nemocí.

Podzimní hubnutí ve Znojmě

Jak zhubnout na podzim? Podzimní zdravé hubnutí bývá často úspěšnější než např. hubnutí v létě. Před létem často hubneme ve stresu, abychom rychle zhubli do plavek a to na naše tělo nemá pozitivní vliv.

Cholesterol - zákeřný zabiják?

Je cholesterol opravdu „strašákem moderní doby"? Možná jste již i vy narazili na články, které upozorňují veřejnost na fakt, že se jedná o mýtus, který náramně vyhovuje výrobcům léků. Podívejme se blíže cholesterolu „na zoubek“.

Co si dát k jídlu po běhání (cvičení) ?

Jídlo po tréninku byste jako běžec neměli nikdy brát na lehkou váhu. Jídlo po tréninku je Vaším klíčem k rychlejší regeneraci a tím i k lepšímu výkonu.

Proč nefungují diety celebrit?

Za splněním snu o štíhlé postavě někdy stojí opravdu velké úsilí. Jaké jsou ty nejbláznivější diety, které podstoupily dokonce některé celebrity a co na ně odborník?

Jak si udržet motivaci při hubnutí

Každý čin má motiv. To by vám řekl každý psycholog. Motiv je tím, co nás inspiruje k aktivitě jakéhokoliv typu. V situaci, kdy se nám nedaří realizovat činnost, kterou jsme si naplánovali, může dojít ke krizi, ke ztrátě motivace.