Články o zdravém hubnutí ve Znojmě

Klienti naší výživové poradny ve Znojmě nás neustále informují senzacema z článků, které našli na internetu nebo někde v časopise. Prý se má pít, až má jedinec žízeň nebo naopak každou hodinu zhruba 2 - 3 dcl vody, jíst by měl každý jen 3x denně nebo naopak po každých 2 hodinách. Co člověk, to názor a platí to tak i v odborných kruzích. I mnoho lékařů - odborníků se dnes podepíše pod řadu nezdravých diet,  jakým článkům o hubnutí, zdravém životním stylu atd. pak máme věřit? Proto by nás "odborné" články měly vést spíše k zamyšlení nad danou problematikou, než každý nový objev slepě kopírovat. Pár takových článků najdete i zde...


 

Aerobní a anaerobní cvičení

Mezi jednotlivými druhy cvičení je velký rozdíl. Některé se zaměřují na budování kondice a posílení srdce, těm říkáme anaerobní, protože jsou velmi silové a vzniká při nich tzv. kyslíkový dluh.

Mezi novoroční předsevzetí patří i hubnutí

Jak jste na tom s novoročními předsevzetími vy? Dáváte si je každý rok a snažíte se je opravdu plnit, nebo patříte spíš k těm, kteří se do nich vždy vehementně „hrnou“ a nakonec veškeré úsilí skončí po pár dnech naprostým fiaskem?

Dětská strava v zimě

Dětská strava je velice důležitá, zvláště v zimním období. Prevence před onemocněním v zimním období.

Správná svačinka plná potěšení

Můžete ji sníst celou, a přesto nemusíte mít výčitky. Zasytí a potěší. Zdravá svačinka pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale i pro děti do školy či sportovce.

Antioxidanty ve stravě aneb boj proti stáří

O antioxidantech jste již určitě slyšeli. Jaký mají pro náš organismus přínos a v čem se tyto životně důležité látky nacházejí?

Jak si zdravě osladit život

Nechte se inspirovat jednou ze zdravějších náhražek cukru, které uspokojí vaše chutě na sladké!

Diabetes - nová civilizační hrozba, které se lze účinně bránit

14.11. je dnem světového diabetu. Od odborníka Svět zdraví RNDr. Petra Fořta CSc. se dozvíte více nejen o projevech cukrovky, příčinách a léčbě onemocnění, které se dnes řadí mezi civilizační onemocnění...

Jak nepřibrat o Vánocích?

Vánoce jsou v poslední době pro mnoho lidí „strašákem“. Často bývají spojovány se stresem – důvodem je nakupování dárků, vánoční úklid, pečení cukroví a hlavně přibírání na váze. Jak se tomu letos vyhnout?