Správná svačinka plná potěšení

Můžete ji sníst celou, a přesto nemusíte mít výčitky. Zasytí a potěší. Zdravá svačinka pro lidi, kteří chtějí zhubnout, ale i pro děti do školy či sportovce. Na výlet, k vodě, do kina, zkrátka na jakoukoliv příležitost pro celou rodinu. To je tyčinka NatBar100%, kterou v těchto dnech uvádí na český trh Svět zdraví. V čem tkví její kouzlo? V konopném proteinu a v úžasné chuti.

Tyčinka NatBar100 %

je čistě přírodní, bez konzervantů, chemických přísad, umělých sladidel a lepku. Díky vysokému podílu proteinů a kalorické hodnotě kolem 600 kJ je vhodná jako součást zdravého jídelníčku při redukční dietě.

„Požadavek na svačinku tohoto typu vzešel  od našich klientů. Chyběla jim zdravá složka mezi hlavními jídly, která by byla chutná, dobře stravitelná, dostatečně sytá a kdykoliv po ruce," říká Josef Hůla, majitel sítě nutričních poraden Svět zdraví. Právě tým Světa zdraví složený z lékařů a nutričních specialistů se podílel na vývoji a výrobě tyčinky NatBar100%.

„Příjemnou chutí a přírodním složením si NatBar100% zcela jistě získá příznivce nejen mezi lidmi bojujícími s nadváhou, ale i mezi sportovci a dalšími lidmi, kteří žijí aktivním životním stylem. Je velmi vhodná i jako zdravá dětská svačinka," oceňuje nový produkt na trhu Ing. Ivan Mach, CSc., prezident Aliance výživových poradců České republiky.

Jediná tyčinka s konopným proteinem

Na rozdíl od jiných proteinových tyčinek obsahuje NatBar100% bio konopný protein, který je výjimečný tím, že jako jediný rostlinný protein obsahuje kompletní spektrum aminokyselin včetně všech esenciálních, které si tělo neumí samo vytvořit.

„Konopný protein obsahuje kromě kompletního spektra aminokyselin také vlákninu, která je důležitá pro peristaltiku střev. V dnešní době, kdy lidé konzumují mnoho nezdravých nasycených tuků, obsahuje protein z konopí vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin a také důležité minerální látky. Je lehce stravitelný a nezatěžuje trávicí trakt," vysvětluje MUDr. Ondřej Nývlt, předseda Lékařské rady Světa zdraví.

Konopné složky je v tyčinkách průměrně 12 procent, ostatní proteiny se podílejí na obsahu celkově cca 22 – 28% procenty. Proteiny jsou důležité pro obnovu a výstavbu svalové tkáně při hubnutí i fyzických aktivitách. Zhruba čtvrtinu obsahu tvoří ovocná složka, případně kombinace ovoce a semínek. Desetiměsíční trvanlivost tyčinky udržuje rýžový sirup, který funguje jako přírodní konzervant.

Kalorická hodnota tyčinky NatBar100% je zhruba 600 kJ, což odpovídá například jednomu rohlíku se dvěma čtverečky taveného smetanového sýra či malému kelímku ovocného jogurtu s plátkem knackebrotu nebo malému plátku chleba bez másla se 20g šunky.

Chutná skvěle

Tyčinky se vyrábí ve čtyřech chutích. Brusinkové, kokosové, se semínky a s lískovými oříšky. Ke koupi budou výhradně v síti poboček Svět zdraví. Cena jedné tyčinky o gramáži 36g je 40 korun. Při koupi šesti tyčinek dostane zákazník jednu zdarma. Každý si tak může poskládat sedm zdravých svačinek na každý den v týdnu podle svých chutí za 240 korun, tj. 34,30 za jednu tyčinku.

Pro výrobu tyčinek NatBar100% Svět zdraví vybral například tyto suroviny:

  • Sušené ovoce
  • Mléčný protein
  • Konopný BIO protein
  • Rýžové pukance
  • Rýžový sirup
  • Kakové máslo
  • Ovocné pyré
  • 100% čokoládu
  • Semínka

Zpět na výpis článků