SteviGuard

Dotaz na produkt

Klíčové vlastnosti

 • 1 tabletka (55mg) = 1 kostka cukru
 • Zcela bez kalorií (1 tableta - 0,22 kJ / 0,06 kcal)
 • Ideální při redukci váhy
 • Bez pachuti a „ocásku"
 • Nejvhodnější sladidlo pro diabetiky
 • Praktické dávkování – 1 tableta odpovídá 1 kostce cukru
 • Ideální náhrada umělých sladidel, bez negativních účinků
 • Na rozdíl od jiných výrobců obsahují tablety jako sladidlo pouze stévii, nikoliv kombinaci stévie a jiných sladidel (umělých nebo cukru)

Oslaďte si život zdravě

Nejčistší produkt stévie na trhu


Stévie sladká (steviarebaudiana) je po staletí známá bylina používaná slazení. Ameriky, kde její lístky pro sladkou chuť a také léčivé účinky žvýkali původní obyvatelé. Lístky stévie jsou cca 300× sladší než běžný řepný cukr. Účinné látky, které způsobují sladkost stévie, jsou glykosidystevioly (patří mezi ně steviosid, rebaudiosid C, dulcosid Aarebaudiosid A). Stevioly jsou stabilní pokud jsou vystavena teplu (nepřeměňují se ani nedegradují) a hlavně nemají oproti běžným sladidlům negativní účinky na lidské zdraví. Používání stévie jako sladidla s sebou nenese rizika cukru ani umělých sladidel. Naopak, stévie je zcela přírodní produkt a navíc bez kalorické hodnoty. Stevioly jsou vnímány sladce na receptorech chuti na jazyku, ale poté projdou trávicím traktem a jsou vyloučeny. Používání sladidla ze stévie tedy má naprosto zanedbatelnou glykemickou odezvu (účinek na vzestup hladiny krevního cukru) a pro diabetiky je jeho použití zcela bezpečné. Bezpečnost stévie byla zkoumána dlouhou dobu před povolením k využití v potravinářství a neprokázaly se žádné negativní nebo vedlejší účinky. Naopak, dlouhodobé používání stévie může podporovat zlepšení stavu diabetes mellitus, vysokého krevního tlaku nebo metabolického syndromu. U domorodých obyvatel bylo žvýkání stévie také účinnou prevencí zubního kazu. Bezpečnost stévie prokazuje také dlouhodobé užívání v mnoha asijských státech bez žádných škodlivých projevů. Stévie tedy vyniká svými vlastnostmi jak oproti běžnému cukru, tak hlavně oproti umělým sladidlům, která mají řadu vedlejších účinků.

 

Složení 1 tabletky

 • Extrakt ze stévie (97%) -Rebaudiosid A – ze všech steviolů je nejméně hořký
 • hydrogenuhličitan sodný(efervescentní látka), inulín(prebiotická vláknina), Nutriose®- rozpustná kukuřičná vláknina(ve střevech působí jako prebiotikum), stearan hořečnatý rostlinný(protispékavá látka)

   

Neobsahuje: lepek, laktózu, erythritol, leucin, kyselinu citronovou, kyselinu vinnou.
Obsah sodíku v 1 tbl. – 0,004g


Upozornění: Výrobek není určen pro děti do 3 let. Ukládejte mimo dosah dětí. Není určeno pro těhotné
a kojící ženy. Maximální denní dávka je 5 tabletek na každých 20kg hmotnosti.

Cena produktu

180 Kč

Dotaz na produkt

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
Produkt SteviGuard - 020
Položky označené (*) je nutné vyplnit.