pH - Optimal Forte

Dotaz na produkt

Klíčové vlastnosti

 • Organicky vázané minerální látky, chlorofyl a enzymy ze zeleného ječmene, ze dvou druhů řas – mořské spirulinya sladkovodní chlorelly, pomohou normalizovat a udržet stabilní hodnotu pH vnitřního prostředí (přeneseně také moči) – tzv. acido-bazickou rovnováhu.
 • Použité suroviny doplňují zásoby některých minerálních látek a stopových prvků, které organismus vyčerpal z jejich zásob (vazivo, cévní stěny a kostní hmota) při snaze zabránit vzniku nepříznivě působícího překyselení, k zachování optimální hodnoty pH krve.
 • pH-Optimal Forte je vhodný pro každého, kdo trpí sníženou imunitou, diabetem, chronickou únavou, alergií, fyzickým přetížením, stresem či nádorovým onemocněním. Všechny tyto obtíže provází překyselení

Působení

Důsledkem nesprávných stravovacích zvyklostí, nadměrné fyzické zátěže, v případě nedostatku pohybu, nadměrného stresu, různých zánětlivých onemocnění, aplikace léků a také intenzivního, případně příliš rychlého hubnutí je překyselení, odborně „metabolická acidóza". Tento stav se negativně odráží na zdraví. Běžnými projevy jsou například náchylnost k alergiím, opakující se obtížně léčitelné záněty, chronická únava či neuróza. V případě, že překyselení trvá řadu měsíců či dokonce let, může spolu s dalšími nepříznivými civilizačními vlivy zavinit vznik vážných, především tzv. chronických civilizačních onemocnění, jako jsou vysoký krevní tlak, ateroskleróza, diabetes, infarkt myokardu, mozková mrtvice, osteoporóza, roztroušená skleróza či nádorová onemocnění. pH-Optimal Forte svým jedinečným obsahem tří tzv. zelených superpotravin (zelený ječmen, spirulina a chlorella) vyrovnává acido bazickou rovnováhu organismu a tím přispívá k celkovému zlepšení zdravotního stavu, kondice a vitality. K pozitivnímu účinku tohoto produktu přispívá přidaná rozpustná vláknina v podobě tzv. inulínu, pocházejícího z čekanky.

Účinné látky

BIO zelený ječmen

 • Přispívá k udržení dobrého zdraví a podporuje přirozený proces obnovy zdraví působením na obranyschopnost organismu.
 • Obsahuje jedinečnou kombinaci mikroživin, kterými jsou: betakaroten, vitaminy B1, B2, B6, E, kyselina listová a minerální látky (křemík, železo, draslík, vápník, hořčík, zinek atd.), enzymy, aminokyseliny, antioxidanty, biofl avonoidy. Vyjmenované látky jsou díky jejich přirozenému původu přítomné v ideálních vzájemných poměrech, podporujících jejich vstřebávání, a tudíž následné využití v organismu.
 • Díky šetrnému způsobu sušení (do 45°C) produkt obsahuje široké spektrum „živých" enzymů (jedním z nejdůležitějších je superoxid-dismutáza, zvaná také SOD, která chrání tkáně před volnými radikály), které spolu s chlorofylem působí jako přirozená „desinfekce" (detoxikace) a současně podporují přirozenou schopnost samoléčení. Chlorofyl současně podporuje krvetvorbu (omezuje riziko vzniku chudokrevnosti) a zlepšuje zásobení tkání kyslíkem.

Spirullina

 • Ze všech živých organismů obsahuje nejvyšší podíl bílkovin (až 70%) se všemi esenciálními (nezbytnými) aminokyselinami.
 • Vykazuje vysokou antioxidační schopnost díky obsahu barviva fukocyanin. Ten chrání organismus před degenerativními procesy, před předčasným stárnutím a přispívá k obraně proti možnému vzniku nádorových onemocnění.
 • Vysoký obsah esenciální nenasycené mastné kyseliny, označované jako GLA (gamalinolenová) hraje důležitou úlohu pro zdraví pokožky a vlasů, působí protizánětlivě, je užitečný například při artritidě a autoimunních procesech včetně alergií.
 • Díky obsahu kyseliny listové, chelátového železa (nejbohatší přírodní zdroj) a vitaminu B12 podporuje krvetvorbu.
 • Zvyšuje přirozenou schopnost organismu bránit se nepříznivým vlivům okolního prostředí a podporuje eliminaci virů.
 • Přispívá k detoxikaci organismu.
 • Vykazuje zřetelné pozitivní účinky na trávicí trakt (též zkráceně GIT) i v případě jeho vředového onemocnění. Podobně je efektivní u diabetu 2. typu, normalizuje produkci a stav „cholesterolu" a přispívá k optimalizaci krevního tlaku.

Chlorella

 • Obsahuje vůbec v přírodě nejvyšší množství chlorofylu, který má především protizánětlivý účinek, tudíž urychluje hojení ran), dále obsahuje tzv. růstový faktor CGF (směs několika mimořádně biologicky účinných látek).
 • Příznivě ovlivňuje pH organismu, pomáhá při detoxikaci, a to díky obsahu tzv. sporopolleinu, podporuje trávení.
 • Zvyšuje přirozenou schopnost sebeobrany, podporuje sexuální výkonnost.
 • Snižuje případně zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi, což se projeví příznivě na stavu cév.
 • Zmírňuje negativní důsledky stresu a užívá se jako ochrana před rakovinou.
 • Příznivě ovlivňuje kvalitu spánku, zlepšuje duševní výkonnost.
 • Brání vzniku zánětu dásní, aftů, oparů (antibakteriální účinky díky látce zvané chlorellin) a může přispět i k hojení.

BIO inulín

 • Vykazuje velmi nízkou (až nulovou) energetickou hodnotu.
 • Ve střevě se chová jako rozpustná vláknina (snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi, chrání střevní mikroflóru, zpomaluje pohyb potravy v trávicí soustavě a zvyšuje tak pocit sytosti, zvyšuje vstřebávání minerálních látek).
 • Je zdrojem energie a živin pro symbiotické střevní bakterie (prebiotický účinek).
 • Nepřímo podporuje imunitní systém.
 • Chrání střevo před záněty a také před možným nádorovým onemocněním.

Doporučené dávkování

5 – 6 tablet denně zapít sklenicí vody.

Složení 1 tablety (650mg)

zelený ječmen (40% = 260 mg), spirulina (15% = 97,5 mg), chlorella (12% = 78 mg), inulín (prebiotická
vláknina), chlorophyllin, protispékavé látky: stearan hořečnatý rostlinný, oxid křemičitý, přírodní aroma.

 

Průměrné výživové hodnoty v 1 tabletě

 

Energetická hodnota 10kJ/2,4kcal
Bílkoviny 167 mg
Sacharidy 366 mg
Tuky 29 mg

Minerální a stopové prvky

Draslík 19,7 mg
Fosfor 2,2 mg
Vápník 1,8 mg
Hořčík 1,6 mg
Železo 0,2 mg
Křemík 0,6 mg
Zinek 0,02 mg
Mangan 0,04 mg
Měď 0,004 mg

Poznámky

Možno užívat dlouhodobě. Hubnutí a detoxikace výrazně překyselují organismus, proto může vyrovnání pH trvat déle, vhodná je kontrola po 90 dnech. Vhodné pro diabetiky i pro osoby s laktózovou a lepkovou intolerancí.

Cena

690 Kč

Dotaz na produkt

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
Produkt pH - Optimal Forte - 018
Položky označené (*) je nutné vyplnit.