ChocoBar

Dotaz na produkt

Klíčové vlastnosti

Vysoce kvalitní čokoláda z Tanzanie v kombinaci se sušenými brusinkami, datlemi a nopalovým extraktem Vám dodá energii, povzbudí Vaši mysl, podpoří antioxidační kapacitu organismu a příznivě
působí i na redukci hmotnosti. Tyčinka není slazena cukrem a neobsahuje umělá sladidla či jiné emulgátory. Má nižší energetickou hodnotu než běžné čokolády.
Je vhodná v případech, kdy na Vás přijde neodolatelná chuť na něco dobrého. Je však nutné s tímto energetickým příjmem navíc počítat. Ve výjimečných případech může nahradit i svačinku.
Všeobecně je čokoláda považována za potravinu, která se podílí na zvyšování hmotnosti, a proto se jí mnoho lidí obává. Theobroma cacao, botanický název pro kakaovník, přitom znamená v řečtině pokrm bohů, a toto označení má svůj velký význam.

ChocoBar je čokoládová tyčinka, která potěší nejen vaše chuťové buňky

Kakaové boby

Kakaové boby obsahují látky zvané flavonoidy, které mimo jiné zabraňují oxidaci LDL cholesterolu volnými radikály, což je důležité pro ochranu cév a následný vznik aterosklerózy. Dále mají antioxidační, protizánětlivé, antihypertenzní a antitrombotické účinky. V čokoládě jsou tyto látky v množství, které převyšuje i jiné významné zdroje jako jsou červené víno nebo zelený čaj. Další prospěšnou látkou je theobromin, který povzbuzuje mozkovou činnost, odstraňuje deprese a zlepšuje náladu. Má totiž povzbuzující a hlavně euforizující účinky, rozšiřuje věnčité tepny v mozku a pomáhá odvodňovat organismus. Podporuje mobilizaci lipidů - stimuluje termogenezi (zvyšování produkce tepla v těle) a pomáhá tak spalovat tuky.

Nopalový extrakt (Opuntia fi cus indica)

Jeho pěstování začalo již před 8 – 9000 lety. Nopal pěstovali a používali již Mayové. Na lidský organismus má pozitivní vliv v mnoha ohledech. Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a tím přispívá k ochraně cév před usazování aterosklerotických plátů, které mohou způsobovat např. srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici. Pomáhá omezit vstřebávání cukrů ve střevech a zpomalovat přeměnu krevních cukrů na tukové zásoby, čímž podporuje hubnutí. Nerozpustná vláknina vstřebává vodu a díky tomu přispívá k pocitu sytosti. Vláknina a rostlinný sliz podporují sekreci žaludečních šťáv a přispívají tak k ochraně sliznice trávicího traktu. Berberin obsažený v NOPALU má blahodárný vliv na nervovou soustavu a na osoby trpící depresemi či úzkostnými stavy. Vitamíny, minerální látky a pektiny obsažené v NOPALU pomáhají tělo chránit před působením volných radikálů.

Datle a sušené brusinky

Datle jsou výborným zdrojem draslíku důležitého pro udržování rovnováhy elektrolytů v buňkách při šíření nervových vzruchů. Obsahují i vysoké procento vlákniny, která je prospěšná pro správnou činnost střev.

Brusinky obsahují látku proanthokyanidy, která napomáhá zabránit uchycení bakterií, především Escherichia coli (tato bakterie je nejčastější příčinou infekcí močových cest), na stěnách močové trubice a močového ústrojí. Zároveň jsou účinným antioxidantem a obsahují cennou vlákninu.

Kozí mléko

Kozí mléko, které je použito v tyčince ChocoBar, nemá žádný zápach ani pachuť, která je pro kozí výrobky typická. Je upraveno tak, že nedochází ke snížení jeho nutriční hodnoty.
Kozí mléko je výbornou alternativou pro všechny, kteří jsou citliví na kravské mléko. Je dobře stravitelné, a proto se doporučuje i velmi malým dětem. Patří mezi zdroj vysoce hodnotných bílkovin (kaseinu, albuminu, globulinu), lehce stravitelných tuků, minerálních solí (Ca, K, Mg, Na, P), stopových prvků (Cu, Zn, Mn, Ti, Cr), vitamínů (A, B1, B2, B12, C, D, E), kyseliny listové a 8 enzymů. Navíc je výborným zdrojem vápníku, kterého obsahuje o více než 13 % více než mléko kravské.
1 tyčinka = 30g
 

Složení mléčné čokolády
sušené brusinky s přídavkem bezového extraktu, kakaová hmota, sušené kozí mléko, sušené datle, kakaové máslo, rýžové kuličky, nopalový extrakt (Opuntia fi cus indica), mandle.

  100g 1 tyčinka (30g)
Energetická hodnota 1812 kJ 543,6 kJ
  433kcal 129,9 kcal
Bílkoviny 6,2g 1,8g
Sacharidy 56,5g 16,9g
Vláknina 12,6g 3,8g
Tuky 20,4g 6,1g
Nasycené tuky 8,8g 2,6g

Složení hořké čokolády
kakaová hmota, sušené datle, sušené brusinky s přídavkem bezového extraktu, kakaové máslo, rýžové kuličky, nopalový extrakt (Opuntia fi cusindica), mandle.

  100g 1 tyčinka (30g)
Energetická hodnota 1889 kJ 566,7 kJ
  452kcal 135,6 kcal
Bílkoviny 4,0g 1,2g
Sacharidy 62,1g 18,6g
Vláknina 10,9g 3,3g
Tuky 20,9g 6,3g
Nasycené tuky 10,7g 3,2g

Dotaz na produkt

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
Produkt ChocoBar - 025
Položky označené (*) je nutné vyplnit.